Polski Biznes

GISKA GROUP Maszyny dla włókiennictwa

94-250 Łódź ul. Żniwna 4/8

tel.: 48 500 072 798, Wyłączny przedstawiciel producentów.rok założenia firmy: 1992

PLEN

NIP: 726-003-64-12

Nagrody:
Naszą nagrodą jest zaufanie jakie zyskaliśmy u największych autorytetów w branży włókienniczej.

Nie można wysłać zamówienia, z powodu braku ceny towaru

ZAMAWIAM niżej wymieniony produkt
Ilość:
Jednostka miary:
Wybrana cena:
Składający zamówienie
Składam zamówienie jako:
 
Imię i nazwisko:
Nazwa firmy:
Adres:
Telefon wraz z nr kierunkowym:
email:  
NIP:
Proszę o wystawienie faktury:
Warunki dostawy i płatności
Wpisz: adres dostawy, zaproponuj/zapytaj o sposób dostawy:
Dodatkowe pytania / uwagi
Dodatkowe pytania :
 
Powyższe zamówienie dotyczy :
Nazwa firmy:

GISKA GROUP Maszyny dla włókiennictwa

tel.: 48 500 072 798, Wyłączny przedstawiciel producentów.
Produkt - informacje
Nazwa produktu:

BARWIARKI CISNIENIOWE DANITECH

Nazwa rozszerzona:

BARWIARKI  CISNIENIOWE DANITECH

Ceny Detal:

Cena netto: info. tel.

Ceny Hurt:

Cena netto: info. tel.

Marka:
DANITECH -ITALY
Opis produktu:
We współpracy z Loris Bellini Srl, został stworzone rewolucyjne barwiarki pasmowe „DANITECH” , wykorzystujące najnowszą technologię, będące konkurencyjne na rynku poprzez dbałość o środowisko naturalne, gwarantując przy oszczędnościach od 20-25% w stosunku do innych dostępnych na rynku maszyn tego typu, także perfekcyjne rezultaty w barwieniu.

Daniflow jest maszyną barwiącą w paśmie w wysokich temperaturach. Jej szczególną cechą jest łatwość obsługi, wysoki stopień zautomatyzowania oraz kontroli. Daniflow jest obecnie najbardziej energooszczędną barwiarką dostępną na rynku. W rezultacie jest również najbardziej przyjazną środowisku.
Jednolitość kąpieli oraz materiału jest głównym celem maszyn barwiących w paśmie. Pod tym względem Daniflow posiada najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, które pozwalają na uzyskanie lepszej jakości produktu końcowego jednocześnie gwarantując minimalne zużycie mediów, dzięki czemu są przyjazne środowisku naturalnemu.

Mieszanie kąpieli jest jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na uzyskanie jednolitości barwienia. Jest ono również powiązane z rozprowadzaniem barwników i substancji chemicznych. Daniflow posiada opatentowany system mieszania, który pozwala na dostarczenie wyżej wspomnianych substancji do wszystkich punktów w maszynie.
Zasysanie dwóch pomp odwirowujących obejmuje całą dolną część maszyny i pomaga w procesie równomiernego wymieszania kąpieli wewnątrz maszyny.
Dystrybutor kąpieli gwarantuje równomierne jej dostarczenie do każdej z dysz. Wewnątrz kolektora znajduje się specjalny dyfuzor pozwalający na perfekcyjny podział kąpieli w zależności od ilości dysz obecnych w maszynie (patent).
Zmienna dysza , układacz hydrauliczny i szczególny kształt kosza zapewniają optymalny ruch materiału nawet wyjątkowo lekkiego lub ciężkiego. Z tego ważnego powodu, DANIFLOW jest niezwykle elastyczną maszyną i łatwą do obsługi przez operatora.
IWS – Inteligentny System Kąpieli to czujnik analizujący kąpiel wewnątrz maszyny i pozwalający na ciągłą kontrolę jej czystości. Ciągła i precyzyjna kontrola poziomu jest systemem pozwalającym na pracę maszyny przy wyjątkowo niskich poziomach kąpieli. Jest to znaczące dla wydajności systemu IWS. Oprogramowanie do kontroli PCS (System Kontroli Procesu) zbiera informacje pochodzące od różnych czujników umieszczonych w maszynie a następnie poprzez aktuatory automatycznie steruje barwiarką.
System kontroli procesu w maszynie Daniflow działa dzięki serii czujników i aktuatorów, które pozwalają na sprawdzanie na bieżąco warunków kąpieli wewnątrz barwiarki. Jednocześnie oprogramowanie ma za zadanie automatycznie sterować maszyną.

Rozwiązania techniczne, którymi dysponuje Daniflow gwarantują rzetelność, wytrzymałość i bezpieczeństwo maszyny. Są to podstawowe cechy pozwalające na osiągnięcie wysoko wydajnej produktywności.

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę.

Poniżej przedstawiamy opis techniczny naszej barwiarki „DANITECH”

DANIFLOW maszyna do ciągłego i okresowego barwienia w paśmie w wysokich temperaturach (138°C). Idealnie nadaje się do barwienia tkanin i dzianin zarówno z włókien naturalnych jak też sztucznych i syntetycznych.

Części maszyny mające kontakt z kąpielą barwiarską są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316 – 316L.

Pionowa lub pozioma konfiguracja oraz specjalne nowatorskie techniki barwiarskie sprawiają, że DANIFLOW jest wyjątkowo uniwersalną maszyną o szerokim spektrum zastosowania dla wielu rodzajów tkanin i dzianin, od tkanin nylonowych o gramaturze 40g/m po dzianiny frotte o gramaturze 3.5kg/m.

W zależności od chłonności materiału, maszyna DANIFLOW pozwala zapewnić kompletny proces barwiarski przy krotności kąpieli od 1-3 (w przypadku szczególnych wymagań) aż do 1-10.

Dzięki delikatnej cyrkulacji kąpieli w maszynie DANIFLOW można jednocześnie barwić nawet 3 pasma materiału. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu efektywnego systemu załadowania maszyny, zbliżonego do jej ładowności nominalnej w przypadku barwienia bardzo cienkich i delikatnych materiałów.

Uniwersalność maszyny została jeszcze udoskonalona dzięki zastosowaniu systemu SCS (smart coupling system), który pozwala na połączenie ze sobą maszyn o różnej ładowności nominalnej i na przeprowadzenie procesu barwienia na różnych partiach barwiarskich (250, 500, 750, 1000, 1250, 1500 kg) na tylko 3 zainstalowanych maszynach .

Jednakże tym, co wyróżnia maszynę DANIFLOW od innych barwiarek ciśnieniowych jest PCS (process control system). System ten kontroluje zmienne fazy procesu barwiarskiego i zarządza zarówno mechanicznymi urządzeniami kontrolującymi (pompa główna, haspel główny, zmienna dysza, układacz), jak i ustawieniami maszyny dla poszczególnych procesów (zbiorniki przygotowawcze, stan pracy maszyny, dozowanie barwników i produktów chemicznych) z możliwością jednoczesnego korygowania wszelkich działań w przypadku jakichkolwiek rozbieżności procesu w stosunku do tych określonych w laboratorium (PH, przenikanie barwnika, chłonność, redox, opieranie). DANIFLOW to stale ewaluujący system umożliwiający rozwój maszyn do barwienia ciągłego, gwarantujących bezpieczeństwo inwestycji na długie lata eliminując tym samym ryzyko wyparcia jej z rynku.

DANIFLOW jest bezkonkurencyjna pod względem swych cech technologicznych dzięki którym zapewnia najwyższy poziom pracy przez długie lata i oferuje możliwość ciągłego rozwoju i udoskonalania.

KORPUS MASZYNY (001):

Korpus maszyny ma cylindryczny kształt i jest w całości wykonany ze stali nierdzewnej. Mieści się w nim zarówno kąpiel jak i materiał.

Wymiary korpusu maszyny zmieniają się wraz z liczbą kanałów (od 1 do 6).

Korpus maszyny zawiera następujące komponenty:

• KOSZ

• DRZWICZKI DOSTĘPU DO MASZYNY

• KANAŁ TRANSPORTU MATERIAŁU

• UKŁADACZ HYDRAULICZNY

• WEWNĘTRZNY SYSTEM CZYSZCZENIA

• SYSTEM ODZYSKU KĄPIELI

• POŁĄCZENIE Z INNYMI KOMPONENTAMI MASZYNY

KOSZ

Każdy kanał zawiera kosz na tkaninę. Pozwala on na odseparowanie barwnika od materiału i na przetransportowanie ułożonego materiału z tylnej części kosza do przedniej w celu wyjęcia go z maszyny. Kosz wykonany jest ze wstępnie polerowanej stali nierdzewnej AISI 316/316L zawierającej otwory i głęboko tłoczonej. Następnie jest ona ręcznie polerowana ponownie co zapobiega zaciąganiu nitek.

Zsuwnia do transportu materiału znajdująca się w dolnej części kosza pokryta jest dwoma płatami nachodzącego na siebie Teflonu co ułatwia przesuwanie się materiału. Specjalne ułożenie płatów Teflonu ułatwia czyszczenie.

KANAŁ TRANSPORTU MATERIAŁU

Kanał transportu materiału (jeden dla każdego kanału) odbiera materiał z dyszy wtryskującej barwnik a następnie przenosi materiał i kąpiel do układacza.

UKŁADACZ HYDRAULICZNY

Materiał podawany z kanału transportującego musi być odpowiednio ułożony w tylnej części kosza. Odbywa się to za pomocą układacza hydraulicznego (każdy kanał wyposażony jest w jeden taki układacz), który wykonuje ruchy przemienne w kierunku prostopadłym do ruchu materiału. Prędkość przesuwu układacza jest proporcjonalna do prędkości materiału (jednak przez PCS jest ona również proporcjonalna do wyjściowego ciężaru materiału). Ten sposób gwarantuje idealne rozłożenie materiału w stosunku do jego prędkości i rodzaju. Układacz jest napędzany silnikiem przekładniowym sterowanym falownikiem.

SYSTEM ODZYSKU KĄPIELI

Kąpiel odseparowana od materiału za pomocą kosza musi zostać szybko przeniesiona do pomp maszyny. W tym celu dolna część maszyny została wyposażona w podzielony system odzysku zawierający wszystkie elementy łączące pompy i wszelkie urządzenia potrzebne do sterowania systemem odzysku kąpieli oraz samą kąpielą.

WEWNĘTRZNY SYSTEM CZYSZCZENIA

Jednostki czyszczące umieszczone w odpowiednich obszarach korpusu maszyny są odpowiedzialne za spryskiwanie wewnętrznych ścian barwiarki w celu utrzymywania ich w czystości i usuwania resztek materiału i osadów po produktach używanych do barwienia.

DRZWICZKI DOSTĘPU DO MASZYNY

Drzwiczki wsadu (jedne na kanał) umożliwiają operatorowi łatwy dostęp do korpusu maszyny w celu przeprowadzenia wymaganych interwencji. W razie potrzeby można wejść do środka korpusu maszyny przez drzwiczki, których średnica wynosi 420 mm.

Drzwiczki wsadu są wyposażone w trójstopniowy mechanizm szybkiego otwierania co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pracy podczas przeprowadzania czynności na maszynie ciśnieniowej. System ten uniemożliwia przypadkowe otworzenie drzwiczek. Ponadto drzwiczki są wyposażone we wszelkie zabezpieczenia chroniące przed przypadkowym otworzeniem.

POŁĄCZENIE Z INNYMI KOMPONENTAMI MASZYNY

Połączenia z innymi komponentami maszyny zasadniczo składają się z zaczepów zaopatrzonych w kołnierze lub gwinty co pozwala na solidne złączenie elementów i zapewnienie prawidłowej pracy maszyny.

JEDNOSTKA TRANSPORTUJĄCA MATERIAŁ (002):

Jednostka transportująca materiał umieszczona jest w „wieżyczce” (jedna dla każdego kanału), która jest bezpośrednio połączona z korpusem maszyny przez kanał do wyjmowania materiału w przedniej części maszyny i zmienną dyszę w części tylnej.

Jednostka transportująca materiał składa się z następujących części:

• GŁÓWNY HASPEL

• PRZEDNI KANAŁ USUWANIA MATERIAŁU

• URZĄDZENIE ZAPOBIEGAJĄCE PLĄTANIU PASM W KANALE

• SYSTEM WYMIANY PROFILI GUMOWYCH

GŁÓWNY HASPEL

Główny haspel ma cylindryczny kształt i jest wyposażony w gumowe profile wprawiające w ruch materiał. Perforacja cylindra ułatwia czyszczenie powierzchni haspla i zapobiega zbieraniu się wody. Haspel jest sterowany pasem napędowym, który jest napędzany za pomocą trójfazowego asynchronicznego silnika i falownika.

Główny haspel charakteryzuje się podwójną podporą, która zwiększa stabilność części mechanicznej i gwarantuje długą żywotność łożysk i uszczelek.

PRZEDNI KANAŁ USUWANIA MATERIAŁU

Przedni kanał usuwania materiału jest bezpośrednio połączony z korpusem maszyny, co zapewnia idealne prowadzenie materiału z kosza do głównego haspla.

URZĄDZENIE ZAPOBIEGAJĄCE PLĄTANIU PASM W KANALE

Urządzenie zapobiegające plątaniu materiału jest wykonane z formowanego metalu z prętami ze stali AISI 316, które wykrywają rozpoczęcie procesu plątania na głównym hasplu. W przypadku wykrycia, plątanie jest natychmiast zatrzymywane poprzez mikrowyłącznik i odpowiednie polecenie.

SYSTEM WYMIANY PROFILI GUMOWYCH

Profile gumowe mogą być łatwo wymieniane bez potrzeby zdejmowania wałka. System otwierania umożliwia pracę na elementach mocujących profile gumowe bezpośrednio na wieżyczce.

“IVN” ZMIENNA DYSZA (003)

Zmienna dysza IVN (intelligent variable nozzle) jest dyszą typu okrągłego (jedna na kanał) i automatycznie dostosowuje obszar kąpieli. Dysza jest elementem łączącym jednostkę transportującą materiał z kanałem transportującym w tylnej części korpusu maszyny. Dysza wtryskująca kąpiel jest bardzo ważnym elementem maszyny. Kontakt między kąpielą i materiałem ma miejsce przy dyszy i w tym momencie następuje wymiana energii kinetycznej pomiędzy kąpielą dostarczoną przez główną pompę a materiałem dostarczonym przez haspel.

Kąt podawania kąpieli na materiał jest istotym elementem zapobiegającym efektowi „pillingu” i fizycznym uszkodzeniom materiału. Zmienna dysza DANIFLOW gwarantuje utrzymanie odpowiedniego kąta podczas zmian przejścia kąpieli.

Ruch i pozycja zmiennej dyszy jest zagwarantowane przez silniki i system kontroli sterowany bezpośrednio przez PC maszyny.

Automatyczny i programowalny system czyszczenia chroni zmienną dyszę przed osadami i pozostałościami po materiale.

POMPA MIESZAJĄCA KĄPIEL W MASZYNIE (004):

Kąpiel dostarczana jest do różnych obszarów maszyny, do korpusu oraz rur. W rurach kąpiel ulega nieustannemu ruchowi dzięki pompie głównej, natomiast w korpusie maszyny kąpiel nie jest mieszana w celu jej ujednolicenia.

Dlatego też pompa mieszająca jest odpowiedzialna za wymieszanie kąpieli znajdującej się w korpusie maszyny. Unikalną cechą DANIFLOW jest to, że oprócz mieszania kąpieli w korpusie maszyny, miesza ją również w obszarze odzysku kąpieli znajdującym się w dolnej części maszyny. W szczególności w przypadku dużych maszyn, taka pompa pozwala na idealne wymieszanie kąpieli w częściach najbardziej oddalonych od pompy.

Ponadto, pompa mieszająca jest odpowiedzialna za recyrkulację kąpieli do zbiorników i za wszyskie inne operacje włącznie z przesuwem materiału.

GŁÓWNA POMPA ODŚRODKOWA (005):

Główna pompa odśrodkowa jest wbudowaną pompą zapewniającą utrzymanie najniższego poziomu wsadu dla pracy maszyny. Pompa ta jest połączeniem AISI 316/316L z podwójnym wirnikiem skonstruowanym z tego samego materiału i idealnie wypolerowanym w celu uniknięcia przyczepiania się resztek materiału.

Silnik jest połączony z pompą poprzez elastyczne złącze, dzięki czemu eliminuje się zjawisko hiperstatyczne w monoblokowej pompie, które prowadzi często do uszkodzenia łożysk i uszczelek mechanicznych.

Pompa jest sterowana falownikiem i kontrolowana przy użyciu mikroprocesora.

FILTR (006):

Za pompą główną umieszczony jest poziomy filtr kapsułkowy. Wkłady filtra łączą się ze sobą tworząc powierzchnię filtrującą dopasowaną do modelu maszyny.

Filtr wyposażony jest w drzwiczki umożliwiające wkładanie i wyjmowanie wkładów. Wkłady mają cylindryczny kształt a ich perforacja zależy od typu obrabianego produktu. Filtr jest dostarczony razem z zestawem wkładów zamiennych, co skraca czas przestoju maszyny podczas czyszczenia.

WYMIENNIK CIEPŁA (007):

Wysokowydajny wymiennik ciepła skonstruowany w całości z AISI 316/316L wyposażony jest w mikroprobówki. Zazwyczaj wymiennik ciepła jest zainstalowany za filtrem w pozycji pionowej. Dyfuzor znajduje się na wejściu do kolektora w celu zabezpieczenia płynu przed bezpośrednim uderzeniem w przewody wymiennika znajdujące się na przodzie wejścia do kolektora. Zapobiega to również powstawaniu zniszczeń i mikropęknięć w przewodach wymiennika.

KOLEKTOR / DYFUZOR DO TRANSPORTU KĄPIELI DO DYSZ (008):

Po opuszczeniu wymiennika, kąpiel dzięki pompie głównej musi być równomiernie rozprowadzona do różnych dysz maszyny. Stosunek kąpieli dla każdej dyszy musi być dokładnie taki sam w celu zapewnienia równego wybarwienia materiału. Zaraz po wymienniku w DANIFLOW znajduje się kolektor wyposażony w dyfuzor kąpieli, który rozprowadza ją równomiernie do każdej z dysz.

MRD SZYBKI SPUST (MACHINE RAPID DRAIN) (009):

Szybki spust kąpieli poprzez pompę główną. Prędkość spustu może być ustawiana na mikroprocesorze i dowolnie regulowana.

KONTROLA POZIOMU NAPEŁNIENIA MASZYNY (010):

Kontrola poziomu następuje dzięki precyzyjnemu miernikowi ciśnieniowemu, który nieustannie monitoruje poziom. Pozwala on na przechowywanie danych, zmianę ustawień pracy, ustawienie ilości wody w maszynie i wody zużytej.

Maszyna jest również wyposażona w przelewowy czujnik poziomu sprawdzający maksymalny poziom napełnienia maszyny.

ZABEZPIECZENIE MASZYNY (011):

Zabezpieczenie maszyny składa się z zaworu bezpieczeństwa (wyregulowanego do 2.7 bar), zaworu spustowego wyposażonego w czujnik stanu (otwarty / zamknięty) i zaworu do zrywania próżni. Zabezpieczenia są zainstalowane bezpośrednio na korpusie maszyny a zawór spustowy skierowany jest w dół.

SYSTEM KONTROLI OBIEGU MATERIAŁU (012):

System ten jest odpowiedzialny za prawidłowy obieg materiału. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, włącza się alarm informujący operatora o potrzebie interwencji. Ponadto, detektor szwów informuje o „początku” i „końcu” pasma, co pomaga w fazie rozładunku maszyny. Każdy z kanałów jest wyposażony w magnez pokryty Teflonem, system cewki wykrywający magnez i wzmacniacz.

NAPEŁNIENIE MASZYNY W LITRACH (013):

System ten pozwala na zaprogramowanie maszyny na pobór odpowiedniej ilości wody, w szczególności podczas pierwszego napełnienia, kiedy określa się dokładnie krotność kąpieli dla całego procesu. Dodatkowo, dla całego procesu mierzona jest ilość wody pobranej i zużytej. W celu zapewnienia dokładności odczytu, pomiar następuje na dwóch poziomach: pomiar przepływu litrów oraz pomiar ciśnieniowy.

REGULUJĄCE I ODCINAJĄCE ZAWORY WYMIENNIKA CIEPŁA (014):

Odcinający zawór dojścia pary ON-OFF

Odcinający zawór zimnej wody ON-OFF

Regulujący zawór zimnej pary/wody

Odcinający zawór odzysku skroplin ON-OFF

Zawór odzysku zimnej wody ON-OFF

Zawór kontrolny wlotu zimnej wody

AUTOMATYCZNE ZAWORY DO KONTROLI MASZYNY (015):

Spełniają one następujące funkcje:

Napełnianie maszyny wodą

Zapewnienie ciągłości kąpieli

Spust kąpieli z maszyny

Wymuszony spust podczas opierania

Mieszanie kąpieli

Napełnianie i czyszczenie zbiornika do produktów chemicznych

Spust ze zbiornika do produktów chemicznych

Recyrkulacja kąpieli w zbiorniku do produktów chemicznych

Mieszanie w zbiorniku do produktów chemicznych

Szybkie dozowanie produktów chemicznych

Kontrolowane dozowanie produktów chemicznych

Podgrzewanie zbiornika do produktów chemicznych

Czyszczenie ścian maszyny

ZBIORNIKI DO PRODUKTÓW CHEMICZNYCH (016)

Kuchnia kolorów umieszczona na platformie zawiera zestaw elementów pozwalających na przygotowanie emulsji, przechowywanie i dozowanie produktów chemicznych i barwników potrzebnych do barwienia materiału w maszynie.

Kuchnia kolorów składa się z poszczególnych elementów:

• ZBIORNIK 1 NA PRODUKTY CHEMICZNE / BARWNIKI

• SYSTEM DOZOWANIA PRODUKTÓW W ZBIORNIKU

• SYSTEM RECYRKULACJI KĄPIELI W MASZYNIE

• SYSTEM KONTROLI

ZBIORNIK DO PRODUKTÓW CHEMICZNYCH / BARWNIKÓW

Zbiornik ten ma cylindryczny kształ a jego pojemność zależy od ilości materiału jaki ma podlegać obróbce w maszynie. Ma stożkowaty spód i wewnętrzny system czyszczenia ścianek. Ponadto jest wyposażony w pokrywę zabezpieczającą przed chlapaniem i czujnik maksymalnego napełnienia.

Zbiornik jest wyposażony w pośredni system ogrzewania (złożony z cewki, automatycznego zaworu OF-OFF oraz sondy PT) w celu zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem i / lub substancjami, które mogłyby przedostać się z podgrzewanej cieczy i zabrudzić produkty.

Zbiornik jest wyposażony w system napełniania z sieci wodociągowej (zawiera zawór odcinający dopływ wody, kontrolkę poziomu napełnienia maszyny połączoną z czujnikiem sprawdzającym ciśnienie powierzchniowe).

Zbiornik posiada pompę dozującą z wysoką głowicą hydrauliczną, która może być używana do wprowadzania produktu kiedy korpus maszyny jest pod ciśnieniem.

Pompa dozująca jest również używana do podtrzymywania zawiesiny wewnątrz zbiornika (składa się z wtryskiwacza i automatycznego zaworu odcinającego), do mieszania produktu za pomocą obwodu hydraulicznego oraz systemu zrywania próżni.

SYSTEM DOZOWANIA PRODUKTÓW W ZBIORNIKU

System ten składa się z zespołu zaworów i specjalnych przewodów pozwalających na dozowanie produktów w fazach odpowiednich dla poszczególnych procesów. Obwód hydrauliczny składa się z zaworu szybkodozującego oraz zaworu dozowania kontrolowanego.

SYSTEM RECYRKULACJI KĄPIELI

Między maszyną a zbiornikiem istnieje możliwość wydobycia kąpieli z maszyny poprzez pomocniczą pompę do mieszania i automatyczny system zaworów, który przesyła kąpiel do zbiornika na produkty. System kontroli sprawdza przepływ kąpieli w celu sterowania przepływem i poziomami i w ten sposób pozwala na mieszanie, rozpuszczanie i dozowanie produktów w zależności od poszczególnych ich typów.

SYSTEM KONTROLI

System kontroli w kuchni kolorów pozwala na całkowicie automatyczną kontrolę przez mikroprocesor; półautomatyczną kontrolę pozwalającą na serię ingerencji manualnych, które są jednak zawsze kontrolowane przez mikroprocesor; całkowicie manualną kontrolę ze strony operatora (za pomocą przycisków i pokręteł).

HASPEL ROZŁADUNKOWY (017):

Haspel rozładunkowy składa się z samopodtrzymującej struktury bezpośrednio połączonej z korpusem maszyny. Struktura zawiera wałek wyposażony w listwy z odpowiednio uformowanymi profilami. Materiał jest prowadzony w taki sposób by uniknąć jego zniszczenia lub rozciągnięcia podczas fazy rozładunkowej. Wałek jest napędzany motoreduktorem. Ponadto, struktura ta jest wyposażona w ochraniacz zapobiegający rozpryskiwaniu się kąpieli podczas rozładunku.

IWS INTELIGENTNY SYSTEM KĄPIELI (018):

System ten monitoruje proces barwienia w barwiarkach ciśnieniowych. Przeprowadza on analizę kąpieli w maszynie i w zależności od rezultatów ustala momenty włączenia i wyłączenia różnych faz w cyklu barwienia.

System pozwala na monitorowanie rzeczywistej krotności kąpieli podczas faz barwienia, ilości kąpieli wypuszczonej z maszyny i ilości czystej wody, którą maszyna pobrała.

Kontrola rzeczywistej krotności kąpieli

Kontrola stanu kąpieli

Kontrola poboru wody

Kontrola rozładunku

Krotność kąpieli jest mierzona poprzez ciągłą kontrolę poziomu. System zarządza poszczególnymi fazami tak aby zapewnić poprawną krotność kąpieli w czasie barwienia.

Inteligentny system kąpieli IWS pozwala na zaprogramowanie jednego typu kąpieli niezależnie od odcienia koloru i ustalenie całkowitego stosunku litrów/kilogramów dla cyklu prania. Poprzez analizę stanu kąpieli, system użyje minimalnej ilości wody potrzebnej do osiągnięcia zaprogramowanych poziomów czystości. W ten sposób, faza opierania nie zużyje ani jednego zbędnego litra wody.

Inteligentny system kąpieli składa się z następujących komponentów:

Wpust kąpieli

Okrągła komora pomiarowa

Komora pomiarowa systemu opierania

Zawór kontrolny

Automatyczny zawór odcinający dopływ

Zawór kontrolny dopływu

Połączenia elektryczne i pneumatyczne oraz oprogramowanie zarządzające maszyną

Oprogramowanie to uzupełnia oprogramowanie zarządzające maszyną oraz służy do przechowywania danych związanych ze stanem maszyny podczas całego cyklu barwienia.

Po zakończeniu procesu, system przekazuje informację o rzeczywistej ilości zużytej wody i ilości zaoszczędzonej wody dla każdego cyklu.

ROZSZERZONY SYSTEM ŁĄCZENIA MASZYN (ECS) (020):

Dzięki rozszerzonemu systemowi łączenia maszyn (ECS) możliwe jest połączenie barwiarek o różnych pojemnościach. Na przykład można połączyć jedną barwiarkę o pojemności 250 kg z jedną o pojemności 500 kg i jedną o pojemności 750 kg. Daje to możliwość zastosowania bardzo elastycznych rozwiązań.

W ten sposób zyskujemy różne pojemności załadunku:

250 + 500 + 750 dla trzech różnych odcieni

1000 + 500 dla dwóch różnych odcieni

1250 + 250 dla dwóch różnych odcieni

1500 dla jednego odcienia

Rozszerzony system łączenia używa pompy pomocniczej w celu mieszania różnych wsadów maszyn. W ten sposób, kiedy maszyny są połączone, wszystkie pracują z takim samym wsadem. Pompy główne zajmują się tylko przesuwem materiału i nigdy nie zmieniają regulacji.

Rozszerzony system łączenia składa się z następujących elementów:

Hydraulicznego połączenia pomp pomocniczych

Hydraulicznego połączenia poziomu

Hydraulicznego docisku połączeń

Automatycznego zaworu pompy pomocniczej

Automatycznego zaworu połączenia poziomu

Automatycznego zaworu docisku połączeń

Połączenia elektryczno – pneumatycznego i oprogramowania zarządzającego maszyną